Yardım Merkezi

JETRACT, E-ihale ve E-satınalma ile ilgili Sıkça Sorulan Sorular

Sistemi canlıya almak (kullanmaya başlamak) kaç gün sürer?
Kavramsal geliştirmek için ofisinize geldikten 1 gün sonra sistemimizi kullanmaya başlayabilirsiniz.
ERP sistemleri ile entegrasyon var mı?
Sistemimiz ERP sistemleri ile tam entegre çalışmaktadır. Muhasebe ve CRM yazılımlarınızla da entegre olabilmektedir.
Sisteme Nasıl Kaydolurum?
Sistemimize Kaydolmak 3 Adımdan Oluşur: İlk adımda kullanıcı oluşturmak için Sizden istenilen bilgileri (İsim, Soyisim, E-Posta Adresi, Tel No ve Kullanıcı Şifresi) doldurunuz. Sözleşme koşullarını onayladıktan sonra mavi renkli "Sonraki Adım" butonuna tıklayınız. 2. Adımda hesap adınızı belirtip mavi renkli "Sonraki Adım" butonuna tıklayınız. Son adımda firmanızla ilgili detaylı bilgileri (Firma İsmi, Tel No, Vergi Dairesi, Vergi Numarası, Ülke, Şehir ve Adres olmak üzere) doldurduktan sonra mavi renkli "Kaydı Tamamla" butonuna tıklayınız. Kaydınız tamamlandıktan sonra size ait panonuzla işlem yapmaya başlayabilirsiniz.
Şifremi Nasıl Değiştirebilirim? / Profilimi Nasıl Düzenlerim?
Sisteme giriş yaptıktan sonra ekranın sağ üst bölümünde bulunan yuvarlak butona tıklayarak ve "Şifre İşlemleri" sayfasına gidebilirsiniz.
Sisteme Kaç Şirket Tanımlayabilirim?
Size Tanımlanan Hesapla Dilediğiniz Kadar Şirket Tanımlayabilirsiniz.
Birden Fazla Şirketi Nasıl Yönetebilirim?
Hesabınıza birden fazla şirket eklemek istiyorsanız üstte bulunan "Ayarlar" menüsünden "Kurulum Ayarları" sekmesine tıklayıp "Şirketlerim" sekmesine gidiniz. Sağ üstte bulunan mavi renkli "Yeni Şirket Ekle" butonuna tıklayınız. Eklemek istediğiniz şirketle ilgili bilgileri detaylıca giriniz. Teslimat Adres Bilgileri'ni de girdikten sonra mavi renkli "Kaydet" butonuna tıklayınız. Yeni Eklediğiniz Şirketiniz Artık Kullanıma Hazır.
Sisteme Nasıl Tedarikçi Tanımlayabilirim ?
Sisteme tedarikçi eklemek için öncelikle üstte yer alan "Ayarlar" menüsüne tıklayınız. "Kurulum Ayarları" sekmesine tıklayıp "Tedarikçiler" sayfasına gidiniz. Sağ tarafta bulunan mavi renkli "Yeni Tedarikçi Ekle" butonuna tıklayınız. Eklemek istediğiniz tedarikçinin Email Adresi'ni girip mavi renkli "Kaydet" butonuna basınız.
Sisteme En Fazla Kaç Kullanıcı Tanımlayabilirim?
Sisteme Dilediğiniz Kadar Kullanıcı Tanımlayabilirsiniz.
Sisteme Nasıl Kullanıcı Tanımlayabilirim?
Sisteme yeni kullanıcı eklemek için üstte yer alan "Ayarlar" menüsünden "Kullanıcı Ayarları" sekmesine tıklayıp "Kullanıcılar" sayfasına gidiniz. Sağ üstte bulunan mavi renkli "Yeni Kullanıcı Ekle" butonuna tıklayınız. Eklemek istediğiniz kullanıcının "Email Adresi"ni ve "Kullanıcı Tipi"ni seçiniz. Ardından mavi renkli "Kaydet" butonuna basınız.
Sisteme Kaç Departman Tanımlayabilirim?
Sisteme Dilediğiniz Kadar Departman Tanımlayabilirsiniz.
Sisteme Nasıl Departman Tanımlayabilirim?
Hesabınıza yeni departman tanımlamak için üstte yer alan "Ayarlar" menüsünden "Kullanıcı Ayarları" sekmesine tıklayıp "Departmanlar" sayfasına gidiniz. Sağ Üstte Yer Alan Mavi renkli "Departman Ekle" butonuna tıklayınız. Eklemek istediğiniz departmanın ismini yazıp mavi renkli "Departman Ekle" butonuna tıklayınız. Bu Yolla Dilediğinizce Departman Tanımlayabilirsiniz.
Kullanıcıların Yetkilerini Nasıl Belirleyebilirim?
Kullanıcılarınıza farklı roller atamak için üstte bulunan "Ayarlar" menüsünden "Kullanıcı Ayarları" sekmesine tıklayıp "Kullanıcı Rolleri" sayfasına gidiniz. Sağ tarafta bulunan mavi renkli "Kullanıcı Rolü Tanımla" butonuna tıklayınız. "Rol Adı"nı tanımladıktan sonra bu role vermek istediğiniz yetkileri seçiniz. Yetkileri seçtikten sonra altta bulunan mavi renkli "Kaydet" butonuna tıklayınız. Kaydettikten sonra Kullanıcı Rollerinizi görüntüleyip kontrol edebilirsiniz
Sisteme Nasıl Ürün Grubu Eklerim?
Sisteminize ihalesini açmak istediğiniz, talep ettiğiniz ürünleri eklemek için üstte bulunan "Ayarlar" menüsüne tıklayıp "Sistem Ayarları" sekmesinden "Ürün Grupları" sayfasına gidiniz. Genel bir kategori oluşturmak için mavi renkli "Yeni İhale Kategori Oluştur" butonuna tıklayınız. Kategorinizin Adını giriniz ve mavi renkli "Kategori Ekle" butonuna tıklayınız. Genel Kategori oluşturduktan sonra yeşil renkli "Yeni Kategori Ekle" butonuna basarak alt kategori oluşturunuz. İhale Kategori Adını yazdıktan sonra mavi renkli "İhale Kategorisini Ekle" butonuna tıklayınız. Ekledikten sonra bu sayfadan İhale Kategorilerinizi görüntüleyebilirsiniz.
Adres Listemi Nasıl Oluşturabilirim?
Adres Listenizi oluşturmak için "Ayarlar" menüsüne tıklayıp "Sistem Ayarları" sekmesinden "Sipariş Teslimat Ayarları" sayfasına gidiniz. Mavi renkli "Yeni Adres Ekle" butonuna tıklayınız. Adres bilgilerinizi giriniz ve mavi renkli "Kaydet" butonuna tıklayınız. Adresiniz eklenmiştir.