E-Satınalma Nedir?

Elektronik Satınalma, talep oluşumu, onay süreci, teklif toplama, teklif değerlendirme, sipariş oluşumu, sipariş takibi ve ödeme takibi aşamalarınının tek platform üzerinden yönetilmesini sağlayan bir teknolojidir. Tedarikçiler ile etkileşimi en üst seviyeye çıkarır, raporlanabilir altyapısı ile vakit tasarrufu sağlar.
1

Talep Oluşumu

Proje Grubu talebini açar, Onay Sürecini takiben Satınalmaya aktarılır.
2

Teklif Toplama

Ürün grubuna göre filtrelenen onaylı tedarikçilerinizden teklif toplanır.
3

Değerlendirme

Mukayese Tablosu otomatik oluşturulur, Siparişe çevrilmek için onaya sunulur.
4

Sipariş Takibi

Onay süreci tamamlanan teklif Sipariş Formu'na dönüşür ve tedarikçiye iletilir.

Kusursuz ve Anında Raporlama

Artık raporlama, bir işi yapmak kadar önemli. Günümüzün büyük bir çoğunluğunu rapor hazırlayarak veya inceleyerek geçiriyoruz.


Talep Takibi yaparken Departman, Personel, Satınalma Sorumlusu, Bütçe Kalemi, Tarih, Ürün ve Tedarikçi bazlı rapor çekebilirsiniz.

JETRACT, size kullanışlı bir arayüzde, ihtiyacınız olan her şeyin raporunu çekebileceğiniz bir satınalma yazılımı sunuyor. Bulut tabanlı altyapısı sayesinde her yerden, her zaman erişilebiliyor.

Uğraşsız Onay Takibi

Firma ölçeği büyüdükçe, onay sürecine ayrılan süre de artar. Departmanlararası iletişimde sorunlara sebep olabilen Onay Süreci'ni e-posta ile hızlandıran, raporlanabilen bir altyapıda sunuyoruz.


İstediğiniz gibi onay süreci oluşturursunuz. Sorumlu - Müdür - GMY şeklinde onay süreci kurgulayıp, onay tamamlanmadan sipariş/talep oluşturulmasını engellersiniz.

Sistem, onay süreci tamamlanmadan talep / sipariş oluşmasına izin vermez. E-posta ile tüm ilgilileri bilgilendirir. Böylece iletişimsizlik ortadan kalkar.

Değerlendirme

JETRACT toplanan teklifleri, Mukayese Tablosu’na işler. Nakliye durumu, teslim şartları gibi bilgiler ile birlikte onaya sunmaya hazır bir şekilde otomatik olarak gösterir.

Çoğu firma ERP yazılımı olmasına rağmen excel kullanarak Mukayese Tablosu hazırlar ve yönetime sunar.

Hiçbir Katma Değeri olmayan bu işi, 0 insan hatasıyla sizin için hazırlıyoruz. Size vakit kazandırıyoruz.

Sipariş Takibi

Onay süreci tamamlanan teklifi tek tıkla siparişe çevirirsiniz. Sipariş tedarikçiye iletilir, tedarikçinin de onayı alınır. Sonrasında sevkiyat ve ödeme takibi otomatik olarak yapılır.


Ödemeler ve sipariş teslim tarihlerinde otomatik uyarılar sunan JETRACT, sizin hayatınızı kolaylaştırmak için geliştirilmiştir.

Ödeme listesinde haftalık - aylık ve geciken ödemeleriniz anlık olarak gösterilir, tüm siparişlerinizi anında yönetebilir ve raporlayabilirsiniz.

Sistemin oluşturduğu tektip Sipariş Formu, otomatik olarak oluşur, size vakit kazandırır.

Türkiye'nin En Kullanışlı
Satınalma Yazılımını Geliştirdik

Tanıtıcı videoyu izleyin

Satınalma yöneticilerinin geri bildirimleri ile geliştirilen ürünümüz, edindiğimiz her yeni müşteri ile daha da gelişiyor.


Stratejik satınalma yapmanız için yazılım geliştiriyoruz.

Satınalma departmanlarının, kurumların gizli kar sağlayıcıları olduğuna inanıyoruz. Operasyonel işlerinizi, yazılıma yaptırıyoruz.

Detaylı Bilgi

Otomatik Oluşan

  • Mukayese Tabloları
  • Sipariş Formları
  • İhale Raporları
  • Harcama Analizleri
  • Tasarruf Raporları

15 Gün Ücretsiz Deneyin

İlk ihalenizi ücretsiz gerçekleştirin, tasarruf etmeye bugün başlayın.