E-ihale Nedir?

Elektronik İhale, alıcının birden çok satıcıyı aynı anda elektronik ortamda teklif vermeye davet etmesi ile gerçekleşen bir teklif toplama şeklidir.
Tedarikçiler, tekliflerini iletirler ve sürekli olarak revize teklif verdikleri bir rekabet ortamına girerler.
Amaç, en uygun teklifi veren tedarikçileri adil ve şeffaf olarak belirlemektir.
1

İhale Pakedi

Hangi ürün/hizmet için ihale yapacağınızı belirtin, ihale tarihi, saati ve katılımcılarını belirleyin.
2

İhale Kurgusu

7 farklı ihale türünden birini seçip, ilgili kural ve koşulları belirleyin, ihaleyi özelleştirin.
3

İhale Takibi

İhale sırasında tedarikçilerle mesajlaşıp, ihale özelleştirip, süreyi düzenleyerek rekabeti arttırın.
4

Değerlendirme

İhale sonunda sistemin otomatik oluşturduğu Mukayese Tablosu ve Tasarruf Raporu sayesinde vakit kazanın.

Tek Tıkla
Onlarca Revize Teklif Toplayın

Elektronik ihale sayesinde operasyonel işleri minimuma düşürürsünüz. İhaleye çıkacağınız ürün/hizmet grubunu sisteme belirtin, varsa şartnamenizi yükleyin. İhale Tarihi - Saati ve birkaç zorunlu veri girişi sonrası tüm tedarikçiler ihaleye davet edilsin.


Belirttiğiniz tüm bilgiler, yüklediğiniz tüm dokümanlar tüm tedarikçilere aynı anda ve aynı şekilde iletilir. Sistem şeffaflığı en üst seviyeye çıkarır. Tedarikçiler ilk tekliflerini sisteme işlerler, sonra sizin belirttiğiniz ihale saatinde çevrimiçi olur ve revize tekliflerini vermeye başlarlar.

Tedarikçiler, rekabet ortamında ihale süresi boyunca iskontolu revize teklif verirler.

Arşivleme ve Raporlamaya
Vakit Harcamayın

JETRACT, gerçekleştirdiğiniz tüm E-İhale ve E-Teklif Toplama verilerinizi arşivler, raporlar ve yedekler. Geriye dönük tüm verilerinize, dokümanlarınıza, şartnamelerinize, tedarikçilerin verdikleri onay ve taahhütlere istediğiniz zaman ulaşabilirsiniz.

Geriye dönük rapor çekmek, herhangi anlaşmazlık durumunda şartnameyi incelemek, denetim sırasında şeffaflığı kanıtlamak için Arşivleme çok önemlidir. Bulut yazılımların en büyük avantajlarından biri doküman ve verilerinize istediğiniz zaman istediğiniz yerden erişebilmenizdir.

Sistemdeki tüm tabloları filtreleyebilir, tek tıkla excel raporu alabilirsiniz.

%99.99 Uptime
Güvenilir Altyapı

E-ihale yazılımınızın güvenli ve erişilebilir olması çok önemlidir. Bulut yazılım kullanmak, çoğu kurum için hala soru işaretleri içermektedir. JETRACT'in tecrübeli ekibi ile içinizi rahatlatabilirsiniz.

JETRACT master-slave ilişkisi olan birden fazla server kullanır. Birbirleri ile iletişim halinde olan bu serverlar İstanbul, Frankfurt ve İzmir'de bulunmaktadır. Herhangi bir server bakıma girdiğinde veya bir sorun ile karşılaşıldığında load-balancer yazılımı devreye girer ve hemen sistemi yüklenir.

İngiltere Merkezli Security Audit firması ile yaptığımız partnerlik doğrultusunda aldığımız Penetrasyon Testi, kullandığımız şifreleme yöntemleri ve uyduğumuz protokoller ile size güvenilir bir altyapı sunuyoruz.

Alışkanlıklarınızı Değiştirmenizi İstemiyoruz
Onları Elektronik Ortama Taşıyoruz

Geleneksel yöntemlere yaptığınız ihaleleri elektronik ortama taşıyoruz. Bu süreçte de size ücretsiz danışmanlık veriyoruz. İşleyişinizi dinleyip, bunu elektronik ortama minimum iş yükü ile taşıyoruz.

E-ihale, bir teklif toplama biçimidir. Firmaları ofise davet edip / mail üzerinden birkaç kez teklif toplayıp ihale gerçekleştirmek yerine, herkesin bilgisayar başında teklif verip canlı ihale gerçekleştirmek çok daha verimlidir.

E-ihale çözümünü tedarikçiler de mutlu bir biçimde kullanmaktadır. İhaleyi kazanamadığı zaman sebebini görmekte, rekabetin en güncel halini görüp kendi pozisyonlarına kendileri karar vermektedirler.

Türkiye'nin En Kullanışlı
Satınalma Yazılımını Geliştirdik

Tanıtıcı videoyu izleyin

Satınalma yöneticilerinin geri bildirimleri ile geliştirilen ürünümüz, edindiğimiz her yeni müşteri ile daha da gelişiyor.


Stratejik satınalma yapmanız için yazılım geliştiriyoruz.

Satınalma departmanlarının, kurumların gizli kar sağlayıcıları olduğuna inanıyoruz. Operasyonel işlerinizi, yazılıma yaptırıyoruz.

Detaylı Bilgi

Otomatik Oluşan

  • Mukayese Tabloları
  • Sipariş Formları
  • İhale Raporları
  • Harcama Analizleri
  • Tasarruf Raporları

15 Gün Ücretsiz Deneyin

İlk ihalenizi ücretsiz gerçekleştirin, tasarruf etmeye bugün başlayın.